ვლადიმერ პუტინი "დიდი რვიანის" სამიტს არ დაესწრება
რუსეთის ახლად არჩეული პრეზიდენტი, ვლადიმერ პუტინი მთავრობის ფორმირებას განაგრძობს და ამ მიზეზით აშშ-ში დაგეგმილ "დიდი რვიანის" ლიდერების სამიტზე არ გაემგზავრება. პუტინის ნაცვლად, სამიტს პრემიერ-მინისტრი დიმიტრი მედვედევი დაესწრება.
პრეზიდენტის პრესსამსახურის ინფორმაციით, ვლადიმერ პუტინს სატელეფონო საუბარი ჰქონდა ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტთან, ბარაქ ობამასთან და პირადად ჩააყენა საქმის კურსში, რომ აღნიშნულ სამიტს ვერ დასწრებოდა.
"დიდი რვიანის" ლიდერების სამიტი აშში, კემპ-დევიდში, 18-19 მაისს არის დაგეგმილი.
:: 2012-05-10 17:16:47 ::
NATO Secretary General Anders Fogh Rasmussen arrived on Thursday for a visit to the Ukrainian capital city Kiev to discuss
Last night, in the anti-terrorist operation zone, 7 soldiers of the Ukrainian armed forces and 8 border army servicemen were
Barricades and tents are burning on Kiev’s Maidan square as activists clash with the special police ‘Kiev-1’ fighters, who arrived