მეთორმეტეკლასელებისთვის პრეტესტი ტარდება
მეთორმეტეკლასელებისთვის პრეტესტი მიმდინარეობს.
საატეტატო გამოცდების წინ საატესტატო გამოცდებზე დარეგისტრირებული ყველა მოსწავლისთვის პრეტესტი ტარდება. საქართველოს 1600-ზე მეტ სკოლაში პრეტესტი ორი დღის განმავლობაში 8 სესიად ჩატარდება. დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეები აპრობაციას ყველა იმ საგანში გაივლიან, რომლის ჩაბარებაც საატესტატო გამოცდებზე მოუწევთ.
პრეტესტის დასრულების შემდეგ, 21 მაისს მეთორემეტეკლასელებისთვის საატესტატო გამოცდები დაიწყება, რომელიც 30 მაისს დასრულდება.
:: 2012-05-19 13:18:59 ::
U.S. Ambassador to Georgia Richard Norland has congratulated Tamar Beruchashvili on being appointed the Foreign Minister. “We want to congratulate
Georgia’s Prime Minister Irakli Garibashvili met the President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev. The parties discussed the perspectives
The Ministry of Internal Affairs solved the murderer which took place at Pekini Street, Tbilisi. The officers of Vake-Saburtalo and
I'm sure of innocence of my employees, Defence Minister Irakli Alasania told reporters while commenting on the arrest of the
As EuroNews reports, “two people have died in a high school shooting in Marysville, Washington State. One person was shot dead