ბარაკ ობამა სირიის პრეზიდენტს ბაშარ ასადს აფრთხილებს
ბარაკ ობამა სირიის პრეზიდენტს ბაშარ ასადს აფრთხილებს. აშშ-ის პრეზიდენტის განცხადებით, ასადი ტრაგიკულ შეცდომას დაუშვებს, თუ ქიმიურ იარაღს გამოიყენებს.
მისივე თქმით ასეთი ქმედების შემთხვევაში პასუხისმგებლობა პირადად ბაშარ ასადს დაეკისრება.
სირიის განცხადებებით შეშფოთებულია გაეროს გენერალური მდივანიც. პან გიმუნი იმედს გამოთქვამს, რომ საერთაშორისო თანამეგობრობა სირიის განცხადებებს ყურადღებას მიაქცევს.
შეგახსენებთ, სირიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს ოფიციალურმა წარმომადგენელმა ჯიჰად მაკდესმა განაცხადა, რომ ქიმიურ იარაღს მხოლოდ გარე აგრესიის შემთხვევაში გამოიყენებენ.
:: 2012-07-24 14:11:34 ::
Russia's relationship with the rest of world will change 'radically' unless the Ukraine stance alters, says UK Prime Minister David
In the words of head of Georgia’s parliament, Davit Usupashvili, Georgia’s stance with regard to Ukraine is in full harmony
As per preliminary information, visa-free travel was abolished for 24 countries and still is in force for 94. As per
As the foreign media outlets inform, “the head of Ukraine Petro Poroshenko met with arrived in Kyiv German Chancellor Angela
The sound of shell passing over Donetsk was reportedly followed by an explosion and Georgia’s consulate taking the hit. As